SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO- TECHNICZNY „EKO – kreatywni, coś z niczego”

Regulamin konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Wąwolnicy

Cele konkursu:

- uwrażliwienie na potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego;

- uświadomienie konieczności segregacji odpadów i ich ponownego wykorzystania;

- rozbudzanie kreatywności i wyobraźni plastycznej wśród dzieci.

Zasady konkursu:

• Tematem konkursu plastyczno- technicznego jest wykonanie modelu EKO – zabawki, stworka lub dowolnego przedmiotu z odpadów (np. butelki, kubeczki plastikowe, opakowania, puszki, kartony).
  • Przestrzenna forma pracy.
  • Łączenie technik plastyczno- technicznych.

Wskazane jest dowolne łączenie materiałów: np. butelki czy puszki łączymy z tkaniną, papierem, guzikami, wstążkami, folią aluminiową, włóczką, itp. Używamy farb, lakieru, flamastrów, plasteliny w zależności od pomysłów.

• Każdy uczestnik może stworzyć jedną samodzielnie wykonaną pracę.
  • Pracę należy starannie podpisać dołączając do niej karteczkę z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  • Pracę należy dostarczyć do sali nr 14 w terminie najpóźniej do 13 kwietnia 2022 roku.

Podsumowanie konkursu:

Oceny prac oraz wyłonienia laureatów dokona jury powołane przez organizatora.

Jury będzie zwracało uwagę na estetykę wykonania, zgodność wykonania z złożeniami konkursu, pomysłowość i wkład pracy oraz samodzielność wykonania.

Wszyscy uczestnicy otrzymają ocenę celującą z techniki. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz wyróżnienia. Prace zostaną wyeksponowane na szkolnej wystawie podczas finału Dni Kultury Ekologicznej – 22 kwietnia w Dniu Ziemi.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie, który mamy nadzieję rozbudzi Waszą kreatywność, dostarczy wiele dobrej zabawy,  a przede wszystkim rozbudzi potrzebę ochrony środowiska.

Organizatorzy: Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej, Elżbieta Figura – koordynator konkursu