SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY: WĄWOLNICKIE OFIARY KATYNIA: dla klas IV- VI

13 kwietnia obchodzić będziemy w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

We wcześniejszych latach prosiłam uczniów o przynoszenie kwiatów, które składaliśmy pod Dębami Katyńskim symbolicznie upamiętniającymi ludzi związanych z Wąwolnicą. Dęby te rosną na Wzgórzu Kościelnym w Wąwolnicy.

W tym roku znów tam nie pójdziemy z wiadomych powodów. By uczcić jednak Polaków zamordowanych przez władze rosyjskie w Katyniu w 1940 roku proponuję Wam udział w konkursie, w którym poznacie sylwetki wąwolniczan, którzy tam zginęli.

W oparciu o podany link do internetowego artykułu na wąwolnickiej stronie parafialnej http://sanktuarium-wawolnica.pl/pl/o-wawolnicy.html  pozycja nr 9 („Wąwolnickie Ofiary Katynia”) należy wyszukać odpowiedzi na przesłane Wam pytania.

Nagrodą będą gwiazdki do szóstki włącznie oraz zamieszczenie nazwisk laureatów na szkolnej stronie www. Termin odsyłania odpowiedzi to 12 kwietnia (poniedziałek) 2021 godz. 17. Pracujcie samodzielnie.

Cele konkursu:

1. Upamiętnienie mieszkańców Wąwolnicy zamordowanych w Katyniu.
  2. Zapoznanie uczniów ze Zbrodnią Katyńska.
  3. Kształtowanie postaw patriotycznych.
  4. Wzmacnianie więzi lokalnych, poczucia łączności z małą ojczyzną i jej bohaterami.

Pytania konkursowe zostały wysłane do klas przez Zadnia na Teamsie i przez Zadnia należy je odsyłać.

Powodzenia Uśmiech

Anna Pardyka