„SAINT PATRICK`S DAY” Dzień Świętego Patryka

Szkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV - VIII

SAINT PATRICK`S DAY –
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – IRLANDZKIE ŚWIĘTO NARODOWE I RELIGIJNE OBCHODZONE DNIA 17 MARCA W IRLANDII I NA CAŁYM ŚWIECIE.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU:
Uczestnikami konkursu są uczniowie z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wąwolnicy. Konkurs jest jednoetapowy i ma formę prezentacji multimedialnej.

Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestników prezentacji multimedialnej na temat obchodów i tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka – irlandzkiego święta narodowego i religijnego obchodzonego dnia 17 marca.

Cele konkursu to:
1. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i motywowanie ich do nauki języków obcych.
2. Wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Irlandii i innych krajach anglojęzycznych.
3. Zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, w tym nauka korzystania ze źródeł informacji.
4. Kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów.

ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ORAZ WYMAGANIA:
1. Ogólny zakres wiedzy i umiejętności obowiązujący w trakcie konkursu oparty jest na podstawie programowej nauczania języków obcych na poziomie szkoły podstawowej.

2. Uczestnicy konkursu przygotowują prezentację multimedialnej na temat obchodów i tradycji Dnia Świętego Patryka irlandzkiego święta narodowego i religijnego obchodzonego dnia 17 marca.
3. Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna zawierać od 10 do 15 slajdów.

4. Prezentację uczestnik konkursu przygotowuje w języku angielskim. Zgłoszona do konkursu prezentacja musi zawierać bibliografię oraz inne źródła, z których korzystał autor prezentacji.
5. Komisja konkursowa oceniać będzie poprawność gramatyczno – leksykalną prezentacji, poprawność merytoryczną oraz pomysłowość i kreatywność w prezentowaniu tradycji i zwyczajów Dnia Świętego Patryka.

PRZEBIEG KONKURSU:
1. Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o przesyłanie prac konkursowych – prezentacji multimedialnej do dnia 21 marca 2021 r. do nauczyciela języka angielskiego.
2. Komisja konkursowa nagrodzi autorów 3 najlepszych prezentacji multimedialnych oraz przyzna 2 wyróżnienia. Zwycięzcy konkursu otrzymają ocenę celującą cząstkową za udział w konkursie, nagrody oraz dyplomy uczestnictwa. Wyróżnieni autorzy prezentacji otrzymają ocenę celującą cząstkową za udział w konkursie oraz dyplomy uczestnictwa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają ocenę bardzo dobrą za aktywność.

ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE !!! POWODZENIA !!!

Organizator konkursu