Nagrody w konkursach historycznych. Ocalona pamięć. Debiuty literackie i artystyczne.

W historycznym konkursie „Pamięć o wojnie w mojej rodzinie” nagrody książkowe ufundowane przez organizatora konkursu  -  Muzeum w Bełżcu otrzymały uczennice: Julka Czapla i z Patrycja Tarkowska z VII a, Zuzia Kobiałka i Karolina Dobraczyńska z klasy VII b.

Dzięki przedstawionym przez nie historiom również koledzy i koleżanki z ich klas mogli poznać realia z czasów II wojny światowej:  historię Józefa Ścibiora z Wąwolnicy  – więźnia Auschwitz i Buchenwaldu oraz panujące tam straszne warunki,  Karola Słotwińskiego ze Słotwin przez Niemca postrzelonego i przez Niemca opatrzonego, rodziny Polkowskich z Łąk i uratowanego przez nich żydowskiego dziecka – Barbary Hofman.

44 uczestników konkursu „Spalenie Wąwolnicy opowiedziane przez dzieci dla dzieci” otrzymało

z kolei publikacje z najlepszymi  pracami konkursowymi : literackimi i plastycznymi. Gratulujemy naszym uczniom  tak wczesnych debiutów literackich i artystycznych wydanych przez Stowarzyszenie Przeszłość - Przyszłości  (podziękowania dla Pani Aleksandry Bukały) i cieszymy się, że nasza szkoła miała też swój w tym udział.

Dziękuję koleżankom nauczycielkom za współpracę w przygotowaniu prac:  Beacie Kałdonek, Marcie Przewłoce, Blance Skowronek – Kolibskiej, Ewie Dudzie, Agacie Boruch, Barbarze Bieniek, Małgorzacie Gracy.

Anna Pardyka