22 – 23 marca Światowy Dzień Wody

Korzystając z zaproszenia Nestle Waters Polska S. A. uczniowie kl. I i II wraz ze swoimi paniami wyruszyli w nietypową podróż do zakładu produkcyjnego „Nałęczowianka”.

Na początek uczestniczyli w bardzo ciekawej pogadance na temat znaczenia wody w przyrodzie i w życiu człowieka. Następnie przeszli do hali produkcyjnej, ale wcześniej wszyscy musieli nałożyć stroje ochronne Uśmiech. Pod kierunkiem bardzo miłych Panów Przewodników przemierzali ogromne przestrzenie zakładu. Z zachwytem obserwowali proces produkcyjny „Nałęczowianki”. Największym zdziwieniem były dla nas małe, niebieskie pojemniczki, które zamieniały się w duże butelki, aby za chwilę wypełnić się wodą. Jeszcze tylko etykietka i…  gotowe. Na pożegnanie wszyscy otrzymali okolicznościowe koszulki, znaczki odblaskowe i owoce. Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

M. Graca, A. Boruch