Dzień Wiosny w przedszkolu

"Zapachniało, zajaśniało... Wiosna, ach to Ty!"

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie dzieciaki, ubrane w kolorowe niczym kwiaty stroje, brały udział w wiosennych zabawach i konkursach, oglądały przedstawienie pt. "Wiosna" przygotowane przez grupę III. Następnie każda grupa zaprezentowała się, śpiewając piosenki o tematyce wiosennej i tańcząc. Najbardziej wyczekiwanym momentem było wyjście nad rzekę, gdzie mogliśmy oficjalnie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki maszerowały radośnie w wiosennym korowodzie, śpiewając piosenki. Na czele każdej z grup "wędrowała" Marzanna, którą spaliliśmy i wrzuciliśmy do rzeki.

Żegnaj, zimo! Witaj, wiosno! Mamy nadzieję, że zima odpłynęła za morze na dobre i już do nas nie wróci.
K. Rzeźnik