Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie IV

12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki, który postanowiliśmy spędzić w towarzystwie rodziców. Mamy bardzo licznie przybyły, aby wspólnie się bawić przy muzyce, towarzyszyć dzieciom w ich zmaganiach z matematyką, obserwować ich postępy i radość z sukcesu.

Tak świetnie się wszyscy bawiliśmy, że zupełnie zapomnieliśmy o zdjęciach, które mogłyby być pamiątką tego spotkania, ale to właśnie świadczy o tym, że było interesująco, absorbująco a czas upłynął nam w ekspresowym tempie. Wiele z zaprezentowanych zabaw rodzice będą mogli wykorzystać w domu , aby wspomóc swoje pociechy w rozwijaniu kompetencji matematycznych: świetna i rozwijająca zabawa " Polowanie na tygrysa", łączenie wyniku z działaniem i zaznaczanie go ramką z tektury, tak by w zabawie pojawił się ruch i działanie, zabawa z kolorowymi kubeczkami i fasolkami. To była też okazja dla mam,  by poobserwować swoje dziecko na tle grupy, jak się zachowuje, jak współpracuje z innymi, jak reaguje na sukces lub trudność. Bardzo dziękuję wszystkim mamom, które były tego dnia z nami.

Katarzyna Jędruchniewicz