Światowy Dzień Kota w grupie II

Mruczą, miauczą i łaszą się. Lubią,gdy się je głaszcze. Kto? Oczywiście koty. Światowy Dzień Kota, który przypada na 17 lutego, obchodziliśmy bardzo oryginalnie i wesoło.

Dzieci starały upodobnić się do swoich czworonożnych pupili zakładając stroje i maski. Wspólnie rozpoznawaliśmy koty ze znanych bajek. Oglądaliśmy zdjęcia kotów domowych i dzikich. Bawiliśmy się przy piosence „Uciekaj myszko” i ćwiczyliśmy paluszki podczas zabawy „Pięć małych kotków”. Czterolatki dowiedziały się też jak dbać o koty-czym je żywić i jakich zabiegów higienicznych potrzebują. Były też kocie zabawy i ćwiczenia ,a na koniec wykonaliśmy portret kotka. To wspólne świętowanie miało, oprócz zabawy, też inny cel-zrozumienie, że zwierzęta potrzebują naszej opieki i miłości, a posiadając zwierzaka jesteśmy za niego odpowiedzialni.

U.W