SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

17 stycznia 2024 roku  nasze 5-,6-latki z grupy III i IV wzięły udział w III Dobrosąsiedzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Nałęczowie . Na scenie wystąpiło czterdzieścioro dwoje dzieci śpiewając pastorałki: „Była noc”; „Grajmy Panu”;  „Aniołek maleńki jak wróbelek”(solo: Zosia W.).

Młodych artystów przygotowały panie: Dorota Zasada i Anna Kamińska wraz z wychowawcami grup III i IV: panią Agnieszką Samoń i panią Katarzyną Jędruchniewicz. Niezastąpione w opiece i wizualnym przygotowaniu do występu były pomoce nauczyciela: pani Magda Siwiec i pani Katarzyna Wrzos.

Przewóz dzieci zapewniła Gmina Wąwolnica umożliwiając integrację polskich rodzin poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych skupionych wokół bożonarodzeniowych tradycji oraz promując śpiew i kulturę muzyczną.

Dnia 28 stycznia 2024 roku odbył się konkurs laureatów, których wyłoniono spośród 450 uczestników przeglądu. Nasze dzieci zajęły zespołowo III miejsce, a solowo II miejsce. Nagrody wręczał przewodniczący jury, Pan Dariusz Tokarzewski .

Gratulujemy naszym młodym artystom.

Poniżej krótkie filmy z występów.

A. Kamińska