Wigilia przedszkolna 2023

W dzień wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje i galowe stroje dzieci wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęliśmy przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez dzieci 5-6 letnie pod kierunkiem p. Doroty Zasady i p. Anny Kamińskiej.

Wspólną modlitwę poprowadził k. Łukasz Sidor, a Pani Dyrektor Izabela Stelmach złożyła dzieciom, ich rodzinom i pracownikom życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt.

Przy dźwiękach kolęd i pastorałek składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Z powagą i wzruszeniem łamaliśmy się opłatkiem. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Podczas wieczerzy wigilijnej, na którą składał się barszcz czerwony, racuchy i kompot, rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i wspólnie kolędowaliśmy.

Ten piękny dzień nie tylko wprowadził w nasze serca świąteczną radość, ale także wzmocnił bliskie i serdeczne relacje, które łączą cała społeczność przedszkolną.

Urszula Wnuk