11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

„Całem mem sercem, duszą niewinną,
Kocham tę świętą ziemię rodzinną(…)”

Władysław Bełza

9 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystym apelem uczciliśmy wszystkich Polaków, którzy oddali życie w walce o wolność naszego kraju. Była to doskonała okazja, by upamiętnić drogę rodaków do zwycięstwa po 123 latach zaborów.

Tego dnia o godzinie 9.40 cała społeczność szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy VI b, pod kierunkiem Pana Dariusza Butryna, przedstawili wzruszający program artystyczny. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu narodowego wysłuchaliśmy wierszy C. K. Norwida, W. Bełzy, A. Słonimskiego i Jana Pawła II oraz tekstu prozatorskiego o dziejach naszej Ojczyzny. Nie zabrakło pieśni patriotycznych i żołnierskich („Rota”, „Marsz I Brygady”, „Piechota”), do których akompaniował Pan Leszek Iwaniak. O oprawę plastyczną apelu zadbała Pani Blanka Skowronek-Koliska, zaś literacką – Pani Marta Przewłoka.

Miłym akcentem uroczystości był występ muzyczny klas I-III (pod opieką Pań Wychowawczyń), a także śpiew uczniów klasy IV (pod kierunkiem nauczyciela muzyki). Do wspólnego świętowania włączyli się wszyscy zgromadzeni. Odpowiednie stroje, biało-czerwone kotyliony i chorągiewki, flagi państwowe stanowiły doskonałe uzupełnienie apelu.

Na zakończenie Pani Dyrektor – Izabela Stelmach podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości. Wyraziła uznanie dla społeczności szkolnej za właściwą postawę w tym wyjątkowym dniu.

Marta Przewłoka

Autorzy zdjęć: