Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Przegląd Piosenki Jesiennej w przedszkolu

W piątek 27 października 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się radosna i kolorowa impreza- Przegląd Piosenki Jesiennej. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały również przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Karmanowicach wraz ze swoimi wychowawczyniami i panią Dyrektor.

Wszystkie dzieci pięknie prezentowały się w strojach przygotowanych przez rodziców, a dominowały oczywiście kolory jesieni-żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy. Po sali przechadzały się panie jesienie przystrojone w jarzębinowe korale i wianki z kolorowych liści, a obok kroczyli jesienni czarodzieje w wielkich liściastych kapeluszach. Nie brakowało rudych wiewiórek, kolczastych jeżyków, lisków chytrusków, a także grzybków i wielkich pomarańczowych dyń. Dzieci śpiewały piosenki, akompaniowały sobie na prostych instrumentach perkusyjny i tańczyły do jesiennych utworów. W przerwach pomiędzy prezentacjami grup odbywały się konkursy i wspólne zabawy przy muzyce.

Imprezę prowadziła pani Kasia Jędruchniewicz, która była jej głównym koordynatorem.

Spotkanie zakończył pokaz mody jesiennej,w czasie którego podziwialiśmy wszystkie piękne przebrania. A po uczcie dla oka i ucha przyszedł czas na ucztę dla brzucha :) Na stołach królowały szarlotki, dyniowe babeczki, owocowe jeżyki, ciasto marchewkowe i sok z jabłek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej wspaniałej imprezy. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom za pomysłowość w przygotowaniu kreacji dla dzieci i pyszny jesienny poczęstunek.

Urszula Wnuk