XXIII DZIEŃ PAPIESKI "Jan Paweł II - Cywilizacja życia"

15 października 2023r., w przededniu 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, obchodziliśmy w Polsce XXIII Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Cywilizacja życia".

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem ks. Łukasza Sidora włączyli się w obchody tego dnia i przygotowali w kościele uroczystą akademię, podczas której przypomnieli nauczanie Papieża. Święty Jan Paweł II wskazywał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani,  „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” – brzmi apel św. Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy Zuzannie Kruk, Julii Gąsce, Alicji Kolibskiej, Michałowi Kołodyńskiemu i Wojciechowi Garwolińskiemu za recytacje i przybliżenie nam myśli św. Jana Pawła II, a scholi liturgicznej pod kierunkiem Adama Łaguny za ubogacenie uroczystości pięknym śpiewem.

Podczas akademii  wysłuchaliśmy  archiwalnego nagrania z pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Barbara Łaguna

Agata Boruch