Spotkanie autorskie z panią Sylwią Winnik

Uczniowie naszej szkoły 26 października 2022 mieli okazję udziału w spotkaniu autorskim z panią Sylwią Winnik.

Sylwia Winnik jest absolwentką dziennikarstwa, autorką książek non fiction. Jej debiutem książkowym stał się reportaż „Dziewczęta z Auschwitz. Głosy ocalonych kobiet” (2018). Kolejna publikacja Sylwii Winnik to „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy” (2019). W 2020 roku premierę miały dwie kolejne książki: „Dzieci z Pawiaka” oraz świąteczna książka „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945″ – osobiste refleksje autorki o przemijaniu i Bożym Narodzeniu. Sylwia Winnik w swoich publikacjach skupia się nie tylko na rzetelnym odtwarzaniu faktów, ale i emocji swoich bohaterów oraz ich sposobu myślenia, podejmowania decyzji. Jej najnowsza książka to " Bezmiłość ", to reportaż na podstawie ponad 200 listów, a także grypsów i przekazów ustnych byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego w Lublinie, potocznie nazywanego Majdankiem.

Pani Sylwia opowiedziała o swoich książkach, jak doszło do ich napisania, jak pisze się książki o tak trudnej tematyce i dlaczego jest to tak ważne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Na czym polega praca pisarza, jak się zostaje pisarzem, skąd pomysł aby zostać pisarką i na wiele innych pytań, zadanych podczas spotkanie odpowiedziała pisarka.

Ps.

Uczniowie dodatkowo spotkali nowego bohatera najnowszej książki dla dzieci autorstwa Sylwii Winnik " Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny". Czarny kot, bo o nim jest mowa, sprawił dużo uśmiechu i z pewnością zachęcił do przeczytania i tej książki.

Zapraszam do szkolnej biblioteki, książki pani Sylwii Winnik już czekają.

Marlena Pęcak- Wałach