Nasz udział w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2017 rok. To już 99 lat od czasu, kiedy to Polska po 123 latach zaborów, wróciła na mapę świata. Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości jest ważnym i wyjątkowym Świętem Narodowym. W związku z tym, 10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w uroczystej akademii, która przybliżyła wszystkim historię tamtych dni.

Tradycyjnie 11 listopada Polacy przyozdabiają swoje domy biało-czerwoną flagą i celebrują ten dzień. Społeczność naszej szkoły: dzieci, młodzież i nauczyciele uczestniczyli w uroczystościach lokalnych dając wyraz swemu patriotyzmowi.

Centralnym wydarzeniem obchodów Święta Niepodległości w Wąwolnicy była uroczysta msza święta w Bazylice, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi naszych przodków, walczących o niepodległość Polski.

J.S.

fot. Anna Pardyka, Agata Niezabitowska