Wybory do Samorządu Uczniowskiego, 18. 09. 2017r.

18 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły brali udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, które były prawdziwym świętem i lekcją demokracji.

Kandydaci mieli szansę zaprezentować się społeczności uczniowskiej prowadząc swoją kampanię w okresie przedwyborczym. Opiekunowie wraz z powołaną komisją wyborczą  zadbali o to, aby wybory odbyły się zgodnie z podstawowymi zasadami.  Były  bezpośrednie – byśmy mogli poczuć powagę chwili,  tajne, by wybór był obiektywny  oraz  powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.

Samorząd Szkolny to przede wszystkim grupa energicznych uczniów gotowych reprezentować wszystkie koleżanki i kolegów w sprawach dotyczących życia szkoły oraz organizować wraz z opiekunem  Samorządu życie kulturalne  całej społeczności szkolnej.

W Szkole Podstawowej głosowało 198 uczniów, a komisja pod nadzorem opiekuna  policzyła głosy  i przedstawiła  skład  Samorządu Uczniowskiego w roku 2017/2018 :

Przewodniczący : Amelia Skocz (36% głosów)

Zastępca przewodniczącego : Julia Czapla

Sekretarz: Wiktoria Rukasz i Adrian Zachaj

W Gimnazjum zaś  głosowało 47 uczniów, a członkami Samorządu w tym roku zostali:

Przewodniczący:  Karol Kępiński (28% głosów)

Zastępca przewodniczącego: Agata Kłosińska

Sekretarz: Sandra Kolasińska i Wiktoria Tusińska

Opiekunami  Samorządu Uczniowskiego w roku 2017/2018  zostali:

ks. Arkadiusz Kot    i   Grzegorz Jarosz

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w SU.

Renata Bednarek

ks. Arkadiusz Kot