Poranek Wielkanocny

27 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole Poranek Wielkanocny, przygotowany przez uczniów klasy 5a pod kierunkiem wychowawczyni- Pani Blanki Skowronek- Kolibskiej.

Uczniowie w formie pantomimy, opatrzonej komentarzem narratora, w symboliczny sposób odnieśli się do dziejów świata, narodzin i ukrzyżowania Chrystusa. Mocno zabrzmiało przesłanie: „Piątą Ewangelię pisze każdy własnym życiem”.

W dalszej części młodzi wykonawcy w słowach pełnych wiary i nadziei opowiadali widzom o tym, jak człowiek, wzorem Chrystusa, podnosi się po upadku.

Całości dopełniła pieśń „Zmartwychwstał Pan” w wykonaniu Agatki Sobczak, Julki Kędzierskiej, Natalki Żybury oraz występ gitarowy Franka Kuźmy.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom za wzruszające przedstawienie, które w oryginalny sposób wprowadziło nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Złożyła najlepsze życzenia świąteczne nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom.

Ksiądz Łukasz Sidor poprowadził modlitwę i poświęcił pokarmy. Wszyscy, dzieląc się jajkiem, składali sobie życzenia zdrowych, pogodnych, spokojnych Świąt!

Beata Kałdonek