DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Święto to obchodzone jest na całym świecie 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a- najbardziej znanego producenta baśniowych filmów.

Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, nie tylko rozweselają i bawią, ale też wychowują i uczą. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną. To one bowiem często uczą rozróżniania dobra od zła czy prawidłowych postaw. To właśnie z bajek uczymy się koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym oraz empatii.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego sympatycznego święta. Uczniowie i nauczyciele przebrani za postacie z bajek wzięli udział w paradzie przechadzając się po szkolnych korytarzach i salach lekcyjnych, starsi uczniowie czytali młodszym, można było się również sfotografować w fotobudce a klasy 3 wzięli udział w warsztatach plastycznych.

M. Pęcak-Wałach

K. Kijewska