SZTUKA KODOWANIA- lekcje kodowania i robotyki

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnoświatowej akcji CodeWeek.

"EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób"

W klasie 5a,  w dniach 10 i 11 października miały miejsce pierwsze zajęcia dotyczące robotyki na inteligentnych robotach edukacyjnych Codey Rocky w aplikacji Makeblock. Zabawy i nauki oczywiście było co niemiara, a to dopiero początek naszej wspólnej przygody smile

Natomiast na lekcjach informatyki w klasach młodszych uczniowie rozwijają umiejętność kodowania i stopniowo opanowują język programowania (aplikacje Nowa Era), dzięki czemu uczą się kreatywności, logicznego myślenia i dążenia do celu, kształtują cierpliwość i myślenie przyczynowo-skutkowe.

Zapraszam do fotorelacji z zajęć.

Więcej informacji o akcji CodeWeek/Tydzień kodowania na oficjalnej stronie: https://www.gov.pl/web/koduj/codeweek (nasz kod uczestnictwa: cw23-QBwWY).

Blanka Skowronek- Kolibska